DJ Petr Březina oldies diskotéky
Domů oficiální web nejstaršího aktivního plzeňského diskžokeje
DJ Petr Březina - nejstarší aktivní plzeňský diskžokej

Vzpomínka na metalový koncert

Pátek, 16. březen 2007 byl nejen v Plzni svátkem pro mnohé fandy metalové muziky. V hale Lokomotivy se představili Manowar s předkapelami Holyhell a Rhapsody Of Fire.

Když už jsem věděl, co tady budeme mít ten večer za zážitek, říkal jsem si, že tam po poledni vyrazím - jen tak - vysondovat, jestli se tam nebudou třeba prodávat nějaká CD? Manowar a Rhapsody mám už sice doma komplet, ale od Holyhell jsem tehdy nemohl na netu nikde nic najít. Takže CD od téhle party by mě bývalo zajímalo nejvíc.

Při vstupu do restaurace jsem sice uviděl nápis "Zavřeno", ale to na mém odhodlání nic neměnilo. Hostinský „Daník“, jinak taky bigbítová šelma, je můj letitý kámoš, který chodíval na mé diskotéky už někdy před 20ti léty, tak jsem si říkal, zeptám se ho, třeba bude mít nějakou potěšující informaci. Jdu kolem baru a u stolu tam vidím dvě máničky a jednoho plešatého maníka, který právě obědvá. Ten jeden měl na sobě triko Rhapsody Of Fire a docela se tak kamarádsky uculoval (dokonce jsem měl fakt dojem, že ten ksicht snad odněkud znám, protože na mé akce chodilo za těch více než 35 let co dělám diskotéky, mraky lidí a tak jsem si říkal, že byl jednomu týpkovi, kterého znám, trochu podobný). Já moula si v tom momentě říkal, že by to mohli být naši čeští kluci, kteří byli najmutí pro stavění stage a že třeba mají zrovna pauzu na oběd.

joe_stump_patrice_guers

Zkrátka jsem si k nim sedl a zeptal se jich, jestli netuší, jestli se nebudou před koncertem prodávat taky nějaké „placky“ - tedy jako CD? A oni na mě anglicky, jakou řečí mluvím a co že potřebuji? (Po pravdě řečeno v tom momentě jsem se trochu orosil, protože moje slovní zásoba – po 2,5 roce „studia“ na místní jazykovce, ještě navíc před téměř 40ti léty – nebyla nijak valná). Dal jsem se s nimi do řeči v domnění, že jsou to lidi z teamu, ovšem k mému překvapení se z jednoho „chlupáče“ vyklubal Patrice Guers, basák skupiny Rhapsody Of Fire. Ten rozesmátý na mě dělal dojem, že to bude nejspíš skutečně nějaký típek ze štábu (teď už vím, že to byl majitel jednoho tetovacího salonu ve Francii, jinak dobrý Guersův kamarád, Frederic Buscemi). Představil jsem se jim a říkám, že už jsem tady v Plzni dneska nejstarší činný DJ, atd. Nejdřív na mě koukali, jako na zjevení, takže jsem raději dal každému svoji vizitku, kde mám napsáno DISKOTÉKY ve stylu rock & oldies, atd. A oni, kde prý dneska večer hraju, že by šli někam pařit. Vysvětlil jsem jim tedy, že ten večer jsem svůj „kšeft“ zrušil, protože je pro mně svátkem vidět své tři oblíbené kapely pohromadě v průběhu jednoho večera. Ale doporučil jsem jim na Americké třídě Rock Club Alfa, kde se přeci jen hraje slušně - tedy žádný „rádobyrokáč“ kde občas zazní i Michal David nebo "Sladké mámení". Takže jsem seděl u jednoho stolu s kytaristou od Rhapsody Of Fire! Ovšem to jsem ještě zdaleka netušil, co všechno mně ještě za malou chvíli čeká.

patrice_guers

Při mé naivitě jsem pořád ještě nevěděl, kdo sedí proti mně a právě obědvá obalované žampiony s brambory! Říkám dále klukům, že se - kromě Rhapsody Of Fire - těším taky na další předkapelu Holyhell, kde hraje kytarista Joe Stump. Toho že já osobně považuji za stejně dobrého, jako je pro mě osobně třeba „kytarový Bůh“ Yngwie Malmsteen. No a další Mistr kytary, na kterého že se ten večer moc těším, je Tom Hess. (Já totiž onu "sortu" guitar virtuosos přímo miluji). Když jsem tohle jméno vyslovil, milý Ital se jen tak usmál, ukázal rukou vpravo od sebe a povídá: "This is Tom Hess"! No já myslel, že mě omejou. Chlapík, o kterém sháním informace na internetu, člen kapely Holyhell od kterých nikde nemůžu najít zmínku o nějakém CD, sedí proti mně! Je jasné, že jsem se ho hned zeptal, jestli ho mohu rušit při obědě a proč ještě nemají nějaké CD? Mr. Hess mi ochotně sdělil, že 23. března mají vydat zatím jen maxáč s názvem „Apocalypse“. (Jen mimochodem - na netu se dala v době vzniku těchto řádek stáhnout jen skladba "Damnation And Lie").

Když jsem se zmínil o mé slabosti ke kytarovým Mistrům, Patrice se zeptal, jestli znám francouzského kytaristu Patricka Rondata? Že prý s ním taky občas hraje. Vzhledem ke skutečnosti, že mám na netu neustále naladěné rádio 4urocknmetal, tedy internetové rádio, kde je možné slyšet celý den progresivní metal, kytarové Mistry, atd., vím že tam právě s Rondatem často hrají skladbu "French Message". Patrice byl očividně potěšen, že znám nejen 4urocknmetal radio, ale i Patricka Rondata a ten v triku Rhapsody, Frederic povídá, jestli prý chci, že mě vyfotí s pány Hessem a Guersem. Zároveň slíbil, že mi fotku pošle mailem a Partice Guers přikyvoval, že mu to připomene. K mé velké radosti fotka dorazila mailem hned po víkendu, takže jsem se mohl o svoji radost podělit i s vámi.

rhapsody