DJ Petr Březina oldies diskotéky

Kniha ke stažení zdarma

Kniha ke stažení zdarma

Stáhnout PDF (2 MB)PDF

Stáhnout ZIP (1,7 MB)ZIP

Domů oficiální web nejstaršího aktivního plzeňského diskžokeje
DJ Petr Březina - nejstarší aktivní plzeňský diskžokej

Vzpomínky diskotékového dědka

Diskotékové vzpomínání dostalo knižní podobu

Moje vzpomínání nejen na diskotékové začátky (část je uvedena i na těchto stránkách), konečně dostalo knižní podobu!! Díky plzeňské reklamní agentuře Delex a jejímu vedoucímu, Mgr. Romanovi Pešírovi se stalo mé tajné přání skutečností. Křest této knihy „Vzpomínky diskotékového dědka“ s podtitulem „Více jak tři desetiletí za mixážním pultem“ se uskutečnil v pátek, 17. září 2004 v KD Šeříková v Plzni na Slovanech.

Křest knihy - Vzpomínky diskotékového dědka

Kmotry diskotékového vzpomínání byli Ing. Lumír Aschenbrenner, starosta MO Plzeň – Slovany, Ing. Jiří Papež, poslanec parlamentu ČR, první plzeňský diskžokej, Zdeněk Raboch a moderátor Marek Kupka, se kterým spolupracuji při tvorbě pravidelných nedělních pořadů Rockpalác na rádiu Šumava.

Ten večer ale nebyla pokřtěna pouze moje knížka. Protože jsem měl doma ještě nějaké nezveřejněné hudební snímky skupiny Bumerang, „proluxoval“ jsem tyto zbylé nahrávky plzeňské bigbítové legendy 70. let. Vše bylo ještě ve studiu MERCURY u Romana Šándora trochu učesáno a tím vznikl materiál na další CD!! Protože to původní, vydané koncem 90. let už bylo totálně vyprodané, bylo opět dolisováno. Dosud nepublikované skladby pak tvoří další kotouč z čehož vzniklo double CD „Zeptám se racků“. To se křtilo společně s mou knížkou. Kmotry CD Bumerangu byla plzeňská hudební legenda Vladimír Krampol (ex- Flowers, Mahagon, Katapult, Experiment a Novus) a známý rocker Aleš Brichta.

Křest knihy - Vzpomínky diskotékového dědka

Na úvod večera zazněly vzpomínkové diskotékové hity, o které se postarala „moje maličkost“. Návštěvníci pak slyšeli další plzeňskou legendu, skupinu Regenerace, kde hráli Jiří Lang s Radkem Křemenákem (tedy stejně jako v Bumerangu) a pak se představilo překvapení večera, skupina Boomerang. (Vedoucím této mladé pětice byl vokalista Radek Soukup, syn zpěváka známé plzeňské kapely Extra Band Revival, Jaroslava Soukupa). Tohle seskupení hrálo skladby Richarda Kybice jak z období Bumerangu, tak i Turba. V průběhu večera vystoupila nová prog-metalová plzeňská formace Hellirion, která ve svém bloku vzpomínkových skladeb zahrála největší hardrockové pecky let 80. Bonbónkem celého večera a nečekaným zpestřením bylo překvapivé vystoupení Turba. (Kytarista a zpěvák Míra Chrástka, který nastoupil na místo Richarda Kybice totiž podle původních předpokladů byl zaneprázdněn svými soukromými aktivitami a bylo původně řečeno, že bez něho pochopitelně Turbo nemůže hrát. Nakonec však všechno dobře dopadlo k nemalé radosti jak pořadatelů, tak překvapených návštěvníků).

Bumerang

Každý, kdo přišel se vstupenkou, dostal – podle vlastního výběru – buď double CD Bumerangu nebo moji knížku o historii plzeňských diskoték. Jistě není třeba dodávat, že rozzářené až dojaté pohledy pamětníků, kterých se sešlo ten večer více jak pět stovek, hovořily samy za sebe a byly důkazem úspěšnosti tohoto ojedinělého večera.

Knihu si můžete zdarma stáhnout zde:

PDFStáhnout jako dokument PDF (2 MB)

ZIPStáhnout jako archiv ZIP (1,7 MB)