DJ Petr Březina oldies diskotéky
Domů oficiální web nejstaršího aktivního plzeňského diskžokeje
DJ Petr Březina - nejstarší aktivní plzeňský diskžokej

O mně

Diskotéky dělám již od roku 1970 a za více jak 45 let činnosti mám "na svém kontě" zhruba 8000 diskoték. Od té doby až po současnost jsem působil na území celého kraje i mimo něj. V současné době jsem nejstarším aktivním dj. v Plzni. Nejen tato skutečnost, ale také fakt, že jsem byl déle než 10 let redaktorem podnikového rozhlasu k.p. Škoda Plzeň (1975 až 1989) a jedním z prvních moderátorů 1. privátní rozhlasové stanice v Plzni – Rádia FM Plus , je moje jméno v Plzni a dalekém okolí dostatečně známé.

Návštěvníkům mých diskoték jsem schopen nabídnout hity určené především střední generaci, tedy melodie hrané v průběhu uplynulých 50ti let, rock‘n‘rolly počínaje a současnými popěvky konče. (Je pochopitelné, že pokud má být můj pořad orientovaný na – jak jsem již zdůraznil – zájemce z řad střední generace, chci z oné současné hitparádové produkce nabízet pouze ony melodické skladby v přijatelném rytmu. Tedy pravý opak toho, co vyžaduje dnešní mladá diskotéková generace).

Když říkám, že mohu nabídnout melodie posledních 50ti let, je pochopitelné, že zde nemůže chybět ani rocková klasika, tedy žánr, který existuje již od přelomu 60. a 70. let. Z mé bohaté hudební nabídky si rozhodně vybere každý. Vždy se snažím zvolit výběr repertoáru podle toho, jaká klientela ten večer přijde.

Celý program mám rozdělený do několika tématických hudebních bloků. V každém pak zazní určitý hudební styl či žánr, např. léta 60. (skupiny a sólisté, kteří zářili právě v této době), léta 70. (začínající éra diska, ale třeba i klasických rockových popěvků, což už je materiál pro další hudební blok) atd.

Řečeno velice jednoduše – po déle jak pětačtyřicetiletém působení v oboru musí dj. zcela zákonitě pochopit, že doba, kdy hrál především to, co se líbilo jemu, je nenávratně pryč a je třeba hrát pro lidi. Dobrou reklamou pro něj je i skutečnost, že návštěvníci, kteří byli spokojeni na jeho diskotéce dnes, se podělí o své zážitky z příjemně prožitého večera se svými známými a to přivede do podniku další klientelu. Tuto jednoduchou filozofii se snažím již delší dobu uplatňovat při mých diskotékách a nemyslím si, že by to byla nějaká scestná myšlenka.

Protože jsem ještě ze „staré diskotékové školy“, jsem zastáncem klasické taneční diskotéky, tedy uvádění pokud možno každé hrané skladby. Pochopitelně, že pokud mám připravený blok sestavený z klasicky známých melodií, pak – v rámci gradace atmosféry – některé skladby navazují na sebe, bez průvodního slova. Rozhodně si myslím, že mluvené slovo by nemělo při diskotéce – zvláště pro střední generaci – chybět. Ostatně i tento kontakt dj. s návštěvníky vytváří tu správnou atmosféru večera.

Mám připraveny i „anketní lístky“, kam si mohou návštěvníci napsat jakou melodii, případně skupinu, zpěváka či hudební žánr by chtěli v průběhu večera slyšet. Úmyslně říkám „v průběhu večera“, protože při oněch tématických blocích nelze při různorodých hudebních požadavcích vyjít každému zájemci okamžitě vstříc. Ostatně i skutečnost, že dj. hraje na přání, přispívá k faktu, že si návštěvníci na objednanou skladbu nějakou chvilku rádi počkají a v diskotéce zůstanou déle. (Mnozí mladí adepti této zábavy, to ovšem praktikují tak, že hrají na přání posluchačů neustále. Je jim jedno, jaký hudební styl momentálně hrají a jsou schopni zařadit do svého pořadu kdykoliv a cokoliv. Tím vlastně dokazují, že mají minimální cítění pro hudbu a hudební vkus vůbec, takže vlastně suplují jukebox. Pak je ovšem škoda, takového „diskžokeje“ platit).

Kromě popové diskotéky pro střední generaci jsem schopen nabídnout též diskotékový večer vyplněný výhradně zahraniční i domácí rockovou hudbou, resp. ve stylu rock & oldies. Zde je možné zařadit do programu i některé současné hudební styly, jako (stravitelný) progresivní metal, grunge apod., nikoli však black, death či doom metal a další odnože této hudby, které se od oné rockové klasiky odklánějí a tedy střední generaci vesměs neoslovují.

Vzhledem k mé široké hudební nabídce, která je určena především střední generaci, je pochopitelné, že jsem schopen absolvovat firemní večírky i narozeninové a svatební párty. V takovém případě jsem vstřícný vašim různým hudebním přáním a požadavkům. Zde je ovšem potřeba objednat termín diskotéky v dostatečném předstihu.

Dá se říct, že oblíbenou akcí, kterou pořádám pravidelně každý rok je Vánoční oldies diskotéka vždy 25. prosince. Tu první, která se uskutečnila "sólo" (bez původních 3 kolegů, ale s hosty v podobě klatovské kapely The Shower) jsem udělal v roce 2005 v KD Šeříková. Od roku 2008 má moje Vánoční oldies diskotéka své stálé místo ve Společenském sále Alfy na Americké třídě.

Ještě bych chtěl dodat, že vlastním Živnostenský list nejen pro činnost diskžokeje, ale také pro pořádání sportovních, kulturních a dalších společenských akcí. Diskotékovou produkci jsem schopen udělat jak v malém klubu, tak i velkém sálu.

A úplně na závěr jedna prosbička: moje diskotéka by měla trvat cca 6 hodin a její konec bych rád viděl tak na 2. hodinu ranní. Pokud byste měli chuť dovádět až do rána, pak bych doporučil některého z mých mladších (a zdravějších) kolegů. :-)